KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13977400
nr 1397 7400
Albert Krüger
(1885-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 54x44cm, yttermått inklusive ram: 72x64cm
Albert Krüger, svensk målare född 1885 i Skåne, död 1965.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 maj 2021
kl 20:24:49
16/5 16:46:12
100 kr
17/5 19:35:35
Albert Krüger
Läs mer om Albert Krüger